South Park: Peklo na Zemi (1999)

režie: Matt Stone a Trey Parker
hlasy propůjčili: Matt Stone, Trey Parker, Isaac Hayes ad.
scénář: Matt Stone, Pam Brady, Trey Parker

oficiální stránka: www.southparkmovie.com

    Když se před několika lety na univerzitě v Coloradu setkali Matt Stone (muž, který nyní dabuje mimo jiné i postavy Kyla Broflovského nebo Kennyho McCormicka) a Trey Parker (nynější režisér, který dabuje postavy Stana Marshe, Erika Cartmana, pana Garrisona nebo pana Klobouka) a začali spolu psát a produkovat, nikdo netušil, že svět čeká skutečná "bomba". Jeden z jejich počátečních projektů se dostal do rukou Brianu Gradenovi, producentovi společnosti FoxLab. Tento producent
Kenny a CartmanKenny a Cartman
najal Stona a Parkera, aby vyrobili vánoční video, které by mohl poslat svým hollywoodským přátelům. A tak se zrodil jejich  pětiminutový debutový snímek Duch Vánoc (The Spirit of Christmas). V Duchu Vánoc se objevuje například boj Ježíše se Santou Clausem, ale také se zde už můžeme setkat s dětmi z městečka South Park.V Hollywoodu se stal absolutním hitem a potvrdila to i cena Los Angeles Film Critics Award za nejlepší animaci. Seriál South Park debutoval 13. srpna 1997 na stanici Comedy Central a stal se hned nejsledovanějším seriálem v historii této stanice.
   V loňském roce se pravděpodobně všichni fanoušci South Parku zaradovali, protože vznikl film South Park: Bigger, Longer, Uncut, který měl u nás premiéru v lednu letošního roku. Film je skutečnou lahůdkou pro South-Parkovské příznivce, ale ocení ho i ti kdo se na seriál South Park nedívají nebo se dívat nemůžou. Zápletka filmu je docela jednoduchá. Kenny, Stan, Kyle a Cartman se dostanou do kina na nepřístupný kanadský film Hořící prdele. Při odchodu z kina Kenny kvůli neobvyklé sázce a později kvůli neschopnosti doktorů umře a odejde do pekla. V pekla zjistí neuvěřitelné věci (např. že Satanem spí se Saddamem).
    Na Zemi mají mezitím jeho tři kamarádi vážné problémy. Ve škole mluvili sprostě, a tak byly zavolány jejich matky. Brzy se zjistí, kde jejich děti sprostá slova vzali a vytáhnou do boje proti režisérům filmu Hořící prdele - Terrenci a Phillipovi. Brzy se z toho stane hnutí proti celé Kanadě. Rozzuřené matky prokáží neuvěřitelné schopnosti vést propagandu a jejich hnutí proti Kanadě brzy dovede Ameriku na práh války. Terrance a Phillip,
pan GarrisonChefKenny
KyleCartmanStanWendy
kteří se pohybují v Americe jsou zajati a mají být slavnostně popraveni. Kanada uspořádá odvetnou akci ve formě bombardování sídla Baldwinů.
   Kenny se mezitím v pekle seznámí se Satanem. Satan se mu svěří, že ho Saddam hrozně tyranizuje, ale také mu prozradí, že až Terrance a Phillipa popraví nastoupí vládnout na zemi...
    Celý film je doplněn úplně geniální  hudbou a vývoj válečných událostí je přerušován Stanovými problémy s láskou. Stan se totiž zamiluje do spolužačky Wendy, ale při každé příležitosti, kdy se vyskytuje v její blízkosti se pobleje. Navíc ho ještě víc zmate kuchař  Chef, který se prořekne a v chlapské debatě proradí Stanovi, že musí najít klitoris.
    Na film South Park: Peklo na Zemi jsem šel s mírnými pochybnostmi. Potom co jsem tento film viděl, musím uznat, že jsem se skutečně nemusel bát. Film je opravdu super.

22. března 2000
zpět