Bowfinger Trhák pana Bowfingera (1999)
 

režie: Frank Oz
hrají: Eddie Murphy, Steve Martin ad.
scénář: Steve Martin
produkce: Brian Grazer
oficiální stránka: www.universalpictures.com/bowfinger

   Bobby Bowfinger (Steve Matrin) je neúspěšný stárnoucí filmový producent, který vidí, že musí prorazit teď nebo Bobby Bowfinger (Steve Martin) nikdy. Když jednoho dne dostane od začínajícího scénáristy (jinak arabského účetního) slušný scénář s názvem "Boubelatý déšť", pozná, že je to možná jeho poslední šance. Pozve tedy všechny své přátele od filmu do své firmy Bowfinger International Pictures, která má sice vznešené jméno, ale tím to taky končí. Jeho přátelé jsou podobně neúspěšní jako on. Bowfinger jim slíbí, že tentokrát dodrží slovo a začne již opravdu začne natáčet.
   Jeho přáteli jsou postarší herečka, mladý nepříliš chytrý herec a mladík pracující u velké filmové společnosti jako pomocník. Bowfinger najme jednu mladou nezkušenou herečku a z mladíka pracujícího pro velkou filmovou společnost se rázem stane kameraman Kit Ramsey (Eddie Murphy) (kameru atd. si musí sehnat sám). Jako filmový štáb si Bowfiger zvolí ty nejleší, na které má - mexické přistěhovalce. Jeho přátelé s ním odmítají spolupracovat, a tak jim Bowfiger slíbí, že budou hrát se známým hercem Kitem Ramseym (Eddie Murphy). Bowfinger nyní stojí před dvěma zásadními problémy: kde vzít na film peníze a jak přemluvit Kita Ramseye, aby ve filmu skutečně hrál. Bowfinger se tedy rozhodne pro jedinou možnost, která mu zbývá. Vezme všechny svoje životní úspory a svému týmu namluví, že Ramsey je velice náročný herec a že si nepřeje s nikým z nich o natáčení mluvit, a začne s Ramseyem natáčet bez jeho vědomí...
   Asi si dokážete představit, že při tajném natáčení známého herce vznikne skutečně spousta komických situací. Navíc Steve Martin i Eddie Murphy předvádějí v tomto filmu skutečně skvělé herecké výkony. Proto všem kdo film dosud neviděli, ho opravdu doporučuji. Stojí za to ho vidět!

9. března 2000
zpět